تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

ترس

  بعضی از افراد رزمی کار زیاد این سوال را پرسیده اند که چگونه ترس را از بین ببریم، ببینید ترس را می توان با تمرینات علمی و درست از بین برد، در کلیه سبک ها به همین صورت است. مثلاً در سلاحهای رزمی، سلاحها به ترتیب هستند، نمیشه یکی بیاد بگه من می خواهم مبارزه چاقو را یاد بگیرم و تا به حال اصلاً سلاحهای رزمی را کار نکرده ام، چون که اگر یک چاقو دست شما بدهند نمی توانید به کسی حمله کنید و می ترسید پس اول باید چند سلاح را مثل نانچاکو، سلاحهای دو فکی، ریسکی یاد بگیرید، البته تمام سلاحهای رزمی چند دوره دارند تا به مبارزه برسید و ترس نداشته باشید بعد که به سلاح چاقو رسیدید اول باید یاد بگیرید چگونه با چاقو نمایش دهید مثل چرخش ها، برش ها و غیره . . . بعد باید یاد بگیرید چگونه آن را دفاع کنید اگر با چاقو به شما حمله شد و بعد یاد می گیرید با چاقو چگونه مبارزه کنید به همین صورت مرحله به مرحله ترس از شما خارج می شود، که این کار توسط استادی که شما را آموزش می دهد صورت می گیرد.

  در تمام موارد و سبک های رینگی، دفاع شخصی و غیره . . . به همین شکل است، در غیر این صورت شما خوب کار می کنید سَر کلاس، اما وقتی در عمل انجام شده ( خیابان ) قرار گرفتید ترس دارید و نمی توانید کاری انجام دهید، چون که فاکتورهای قبلی را پشت سر نگذاشته اید، ترس را در باشگاه و با حس کردن ضربات و دفاع باید از بین برد، افرادتوسط استاد مربوطه باید یاد بگیرند چگونه دو به دو، با کیسه، بامیت کار کنند که ضربه زدن و خوردن را حس کنند تا در زمانی که وارد عمل انجام شده ( خیابان ) افتادند چه کار کنند، پس رزمی کاران عزیز راه درست را انتخاب کنید زمان بیشتری وقت می خواهد ولی واقعاً یاد می گیرید و روی آن تکنیک مسلط هستید، اگر شما 5000 هزار تکنیک دفاع شخصی یاد بگیرید ولی در زمان درگیری یکی را نتوانید اجرا کنید هیچ ارزشی آن 5000 دفاع شخصی که یاد گرفته اید ندارند، پس 5 تکنیک را درست یاد بگیرید و روی آنها مسلط شوید که در موقعیت بدن به صورت خودکار عکس العمل نشان دهد و از آن 5 تکنیک یک تکنیک را بزنید منظور این است که عمقی آموزش ببینید، باز هم این دست آن استاد است که می خواهد به شما آموزش دهد، ولی باز هم می گویم در توهمات و خیالات سیر نکنید که بعد از دو جلسه با 5 مهاجم مبارزه کنید و خیلی از این قبیل چیزها که فقط جنبه تبلیغاتی دارند.

  البته ترس هم همیشه بد نیست و یکی از غریزه هایی است که خداوند در بدن انسان قرار داده و در بریشتر مواقع در مبارزه اگر همین ترس نباشد شما نمی توانید در برابر ضربه عکس العمل نشان دهید و بیشتر جا خالی دهید تا بتوانید امتیاز از دست ندهید و پیروز شوید ولی در مواردی هم همانطور که توضیح دادم آرام آرام با روش های علمی ترس را می توان از بین برد.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : چاقو ,دفاع ,صورت ,مبارزه ,تکنیک ,بگیرید ,دفاع شخصی ,العمل نشان ,مبارزه کنید ,بگیرید چگونه ,سلاحهای رزمی ,
  ترس

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 30 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر